Tërmeti dridh Ulqinin

0

Sonte rreth orës 9.34 minuta një tërmet i shkallës 4.7 rihter është regjistruar  në afërsi të Shqiperisë.Termeti eshte ndjere dukshem edhe në Ulqin dhe rrethinë.Epiqëndra e tërmetit ishte në Detin Adriatik, 60 km në veriperendim të Tiranës, në 10km thellësi.