Thursday, January 23, 2020
Ballina Etiketimet Serbi-shqiperi

Etiketim: serbi-shqiperi

Ndeshja Mali i Zi-Rusi, reagon Federata shqiptare: UEFA veproi me dy...

0
Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar për vendimin e UEFA-s për ndeshjen Mali i Zi-Rusi, duke theksuar se UEFA, duke i dhënë fitoren në...

Avokatia e Shqipërisë në UEFA

0
Skuadra e avokatëve beson se ka prova të mjaftueshme për të mbrojtur përpara Komisionit të Disiplinës pranë UEFA-s, Federatën Shqiptare të Futbollit për incidentin...

Shtyhet vizita e Kryeministrit Edi Rama në Beograd

0
Vizita e shumëpërfolur e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në Beograd është shtyrë për në 10 nëntor. Lajmi është konfirmuar nga zyra e shtypit...

Fjolla Cakuli reagon: Nikolaidis i njëanshëm rreth ndeshjes në Beograd

0
Shkrimtari malazez Andrej Nikolaidis ka bërë sot një shkrim për theguardian, të cilin mund ta lexoni këtu. Shkrimi tenton të paraqitet si neutral, por...

Peticion UEFA-s dhe Obamës “Dënoni dhunën serbe në fushë”

0
Mos hetimi i dhunës që tifozët serbë ushtruan ndaj lojtarëve shqiptarë në fushën e blertë të Beogradit ka “revoltuar” shoqërinë shqiptare e cila deri...

Opozita malazeze kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë në Ulqin, Plavë e...

1
Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Branko Radulovic do të inicojë mbledhjen e Kolegjiumit dhe do të kërkojë nga organet ligjvënëse të shqyrtojnë...

Rrahje në gjimnazin e Tuzit

0
CDM-i raporton se arsyeja për sherrin e sotëm në Tuz ka qenë fakti se nxënësit shqiptarë kanë festuar ndalimin e ndeshjes së futbollit në...