Tuesday, November 19, 2019
Ballina Etiketimet Podgorice

Etiketim: podgorice

Sot protesta në Podgoricë

0
Partitë opozitare, ato që kryesisht janë të grupuara rreth Frontit Demokratik, sot do të dalin në protestë në Podgoricë. Partia Popullore Socialiste (SNP) nuk ka...

Tërmeti i tretë brenda 10 orëve

0
Edhe një tërmet tjetër goditi mbrëmë zonëne Podgoricës dhe Tuzit, me të njëjën epiqendër si dy të parët. Tërmeti u regjistrua në orën 1.58 minuta...

Dy tërmete në zonën e Podgoricës

0
Para një ore Podgorica u godit nga një tërmet me fuqi epiqendrale 3.9 ballë Rihter, njoftojnë nga Qendra Seizmologjike e Malit të Zi. Epiqendra ishte...

99 vjet nga vrasja e Isa Boletinit, ende nuk është bërë...

0
Më 23 janar të vitit 1916, u vra Isa Boletini. I lindur në fshatin Boletin të Mitrovicës, qysh në moshën 17-vjeçare mori pjesë si...

Podgoricë: U mbajt parada e krenarisë! (foto)

0
Dje në Podgoricë u mbajt parada e krenarisë, e cila u zhvillua pa probleme, pavarësisht shqetësimeve për të kundërtën. Të mbrojtur nga qindra policë,...

Publikohen pamjet nga sulmi mbi ambasadën shqiptare

0
Ambasada shqiptare në Podgoricë të Malit të Zi në dy ditët e fundit është bërë dy herë objekt sulmesh nga persona të ndryshëm, të...

E fundit: Qëllohet me gurë ambasada shqiptare në Podgoricë!

0
Sulmohet ambasada shqiptare në Malin e Zi. Tre persona janë arrestuar si të dyshuar për thyerjen e xhamave të ambasadës shqiptare në Podgoricë.  

Ulqinaku Muho Uruçi qeras njerëzit nëpër PG

0
Në internet është paraqitur një video e re ku shihet ulqinaku Muho Uruçi, i cili i paguan llogaritë e njerëzve në Podgoricë. Në videon e re...