Thursday, January 23, 2020
Ballina Etiketimet Ndeshja

Etiketim: ndeshja

Edhe një dron. Tani para selisë së UEFA-s! (video)

0
Para selisë së UEFA-s në Nion, Zvicër, u mblodhën disa qindra shqiptarë, ku në shenjë proteste e lëshuan dronin, tani me flamurin shqiptar të...

Avokatia e Shqipërisë në UEFA

0
Skuadra e avokatëve beson se ka prova të mjaftueshme për të mbrojtur përpara Komisionit të Disiplinës pranë UEFA-s, Federatën Shqiptare të Futbollit për incidentin...

Fjolla Cakuli reagon: Nikolaidis i njëanshëm rreth ndeshjes në Beograd

0
Shkrimtari malazez Andrej Nikolaidis ka bërë sot një shkrim për theguardian, të cilin mund ta lexoni këtu. Shkrimi tenton të paraqitet si neutral, por...

Peticion UEFA-s dhe Obamës “Dënoni dhunën serbe në fushë”

0
Mos hetimi i dhunës që tifozët serbë ushtruan ndaj lojtarëve shqiptarë në fushën e blertë të Beogradit ka “revoltuar” shoqërinë shqiptare e cila deri...

Opozita malazeze kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë në Ulqin, Plavë e...

1
Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Branko Radulovic do të inicojë mbledhjen e Kolegjiumit dhe do të kërkojë nga organet ligjvënëse të shqyrtojnë...

Rrahje në gjimnazin e Tuzit

0
CDM-i raporton se arsyeja për sherrin e sotëm në Tuz ka qenë fakti se nxënësit shqiptarë kanë festuar ndalimin e ndeshjes së futbollit në...

Ndeshja e kombëtares ndiqet në lokalet e Ulqinit

0
Ndeshja kualifikatore ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë do shfaqet sot edhe nëpër lokalet e Ulqinit, ashtu si në gjithë Shqipërinë, në Kosovë, në Preshevë, në Shkup, e...