Monday, August 10, 2020
Ballina Etiketimet Kraja

Etiketim: kraja

Turp: Gjersa ndërtesa e Bashkësisë Lokale rri pa flamur, krajanët 28...

Se Kraja dhe vetë krajanët do të vinë në këtë gjendje, vështirë ta ketë paramenduar edhe armiku më i madh i tyre. Në vend që sot,...

Nimanbegu pyet Gjukanoviqin: Çka planifikoni në lidhje me kishat serbe rreth...

Të merkurën në Kuvendin e Malit të Zi, kryeministri Millo Gjukanoviq, do tu përgjigjet pyetjeve të deputetëve të kuvendit. Deputeti i Forcës në Kuvendin e...

Kisha ortodokse serbe vazhdon përdhosjen e trashigimisë shqiptare

Kisha ortodokse serbe vazhdon intensivisht në mënyrën më të fëlliqur të përdhose trashigiminë kulturore dhe historike të Krajës dhe të gjithë shqiptarëve kombetarisht, duke...

Kraja së shpejti rrezikon të mbetet pa banorë

Situata në zonën e Krajës përsa i përket situatës socio-ekonomike ka kohë që është alarmante, dhe kjo gjëndje po rëndohet përditë e më shumë. Në...

Kalimi kufitar Skje-Zogaj: Një çështje vitale për Krajën

Kalimi kufitar i Sukubinës, si një pikë qarkullimi rajonale, ka rëndësi të pamohueshme për gjithë Malin e Zi, por edhe Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë....

Kraja si “Tokë e shenjtë serbe”

Shkruan: Ilirian Koliqi   Derisa zona e Krajës po shpopullohet dita ditës, në territorin e saj po ndodh procesi i serbizimit të trashigimisë kulturoro-historike nga kisha...

Reportazh i RTK-së: Kraja buzë liqenit (video)

Rruga për në Krajë, bukuritë e këtij vendi të veçantë por të harruar, problemet jetësore të banorve të saj, si dhe plaga e hapur...

Bora e parë: Fillon bllokimi i rrugëve

Në pjesën më të madhe të Malit të Zi janë duke rënë reshje dëbore.Diku më shumë e diku më pak, por asaj nuk i...

Ne, shqiptarët e Tivarit, po asimilohemi!

Skruan: Ilirjan Koliqi   Shqiptarët e Tivarit ndër vite janë përgjysmuar e përgjysmuar. Sot ata përbëjnë rreth 6 % të popullsisë së përgjithshme të këtij qyteti...

“Don Gjon Buzuku”: Perurimi i botimit studimor për Krajën dhe...

Mbrëmë në sallën e komunës,  u bë perurimi i botimit të studimeve "Kraja me vecantitë shestanase në rrjedhën e shekujve". Ky botim u mundesua nga...

MOST POPULAR

HOT NEWS