Ekipi i taekwondo-s “Ulqini” kthehet me 14 medalje nga “Shabac Open”

0

Taekwondo Team Ulqini

Ekipi i Taekwondo-së Ulqini kthehet me 14 medalje dhe një trofe nga turneu ndërkombombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së. “Shabac open 2019.” Gjatë këtij vikendi të dielen me 14.04.2019 në qytetin e Shabacit u mbajtë turneu në Taekwondo i cili grumbullojë 700 garues, 65 klube, 13 shtete.

Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 20 garues dhe fitoi 14 medalje, 9 të arta, 3 të argjendit, 2 bronzi dhe një trofe.

Në diciplinën e Formave me medalje u kurorzuan garuesit:

🥇 Hana Tivari, Dion Mustafa, Vesa Dervishi, Amell Nuti.

Kategorija Çift: 🥇 Amra Dushku / Dion Mustafa.

🥈 Amra Dushku, Sumeja Bisha.

🥉 Medina Kanaqi.

Rënditja e përgjithshme trofeu 🏆 i vendit të dytë.

Në diciplinën e ndeshjeve u kurorzuan garuesit:

🥇 Sara Kraja, Besart Kuqi, Enes Dushku, Mervana Muçaj.

🥈 Mersida Demiri,

🥉 Bledar Kasmi.