Friday, January 24, 2020
Ballina Etiketimet Ulqin

Etiketim: Ulqin

Kumtesë: Nënshkrimi i Koalicionit FORCA – UDSH

0
Në redaksinë tonë fituam kumtesën e Forcës së Re Demokratike e cila sot ka nënshkruar marrëveshjen me UDSH-në. Dy subjekte të cilët synojnë të...

Noel Malkolm rikthehet me libër për dy familje ulqinake – Agjentët...

0
Noel Malkolm, historiani dhe akademiku anglez, i njohur posaçërisht për librat historikë për Kosovën dhe Bosnjen, ka botuar sivjet një libër lidhur me historinë...

Rikthehet vapa, priten temperatura derin në 40 gradë gjatë fundjavës

0
Vapa madhe gjatë gjithë verës u duk se u largua pak këto dhjetë ditët e fundit kur temperaturat ishin shumë më komode. Por ka...

Ujësjellësi: Nesër disa zona pa ujë

0
Ndërmarrja publike "Ujësjellës-Kanalizime", në një njoftim dërguar televizionit "Teuta" ka lajmëruar se nesër, ditën e premte, disa zona të Ulqinit nuk do të kena...

Dita e Verës në Elbasan: Merr pjesë edhe SH.A. “Tradita”

0
Më 14 Mars 2015, nën patronazhin e Bashkësisë së Elbasanit organizohet manifestimi gjithëpopullorë Dita e Verës. Për herë të parë në një manifestim të...

Komuna: Fonde për klube të dyshimta dhe heshtje mediatike

0
Dje në një portal privat të Ulqinit, doli një demant i Komunës së Ulqinit ku portali lajm.me akuzohet për keqinformim. Për ata që nuk...

Problemet e ujit: Përfundon projekti me vlerë 5 milion euro

0
Projekti i Bankës Europiane për zhvillim, i cili parasheh investimin e 5 milion eurove në kanalizimin e Komunës e Ulqinit, tashmë ka përfunduar dhe reviduar....

Ulqini pro apo kundër naftës?

1
Samiti i Adriatikut për naftën dhe gazin që po mbahet në Budva, ka ngjallur mjaft debate në opinionin vendas por edhe të rajonit. Organizata...

Vandalët përsëri na aksion! Pas hartës turistike radha e automjeteve

0
Vandalizmi që ditët e fundit po shfaqet afër mureve të kalasë së Ulqinit, duket se nuk ka të sosur. Pas hartës turistike nga ku ishte...

Një fotografi historike

0
Respekt për të gjithë mësuesit, që kanë kontribuar me përkushtim të jashtëzakonshëm në arsimimin dhe edukimin e brezave. Në fotografi ndodhet mësuesja Angjelina Pistulli, me nxëneset...