Friday, December 13, 2019
Ballina Etiketimet Tuz

Etiketim: tuz

Ministria e arsimit: Nxënësit që festuan në shkollën e Tuzit do...

0
Ministria e arsimit e Malit të Zi ka dalur sot me një deklaratë ku ka njoftuar se do të merren masa ndaj nxënësve të...

Simpoziumi Shkencor “Tuzi dhe Malësia Flasin Shqip”

0
Nën organizimin e Kolegjit FAMA nga Prishtina dhe Shoqatës Shqiptaro-Amerikane Malësia e Madhe – Detroit, do të zhvillohet në Tuz simpoziumi shkencor “Tuzi dhe...

Tuz: Policia arreston Dedë Berishën

0
Policia e Podgoricës ka arrestuar sot Dedë Berishën nga fshati Kurrec i Tuzit, si të dyshuar për plagosjen me armë të Hana Bunjaj (40 vjec)...

Tuz: Dy të plagosur me armë zjarri në Dinoshë

0
Policia e Tuzit gjatë ditës së djeshme ishte në kërkim të Dedë Berishaj (51 vjec), nga fshati Krshevo i Dinoshës, i cili me armë...

Shënohet 45-vjetori i Besëlidhjes së Malësisë

0
Të dielën, më 28 qershor 2015, në QKI Malësia në Tuz, nën organizimin e SHKA Rapsha u zhvillua akademia shkencore për nderë të 45 vjetorit...

Tuz: Një person plagoset me armë zjarri

0
Robert Bikaj nga Tuzi është plagosur sot rreth orës 10 të mëngjesit në rrugën që del nga Tuzi për Podgoricë. Sipas të dhënave të policisë,...

Vizita e Presidentit Nishani në Tuz

0
Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani, në kuadrin e vizitës shtetërore në Mal të Zi zhvilloi dje edhe një vizitë në komunën urbane...

Sinishtaj: Diplomatët e BE dhe SHBA bashkëpuntore në diskriminimin ndaj shqiptarëve

0
Këshilltari i Koalicionit Shqiptarë në Parlamentin e Tuzit dhe kandidati për deputet i listës "Forca për bashkim" Vasel Sinishtaj, dërgoi një letër të hapur...

Tuz: Inicitiva Qytetare tërheq nënshkrimin

0
Këshilltari i Iniciativës Qytetare Vasel Sinishtaj gjatë seancës së djeshme të Kuvendit të Komunës urbane të Tuzit deklaroi se subjekti që ai përfaqëson tërheq...

Të dielen drama “Nata e Buzmit/Vishkujve”

0
Në Shtëpine e Kulturës, të dielen në ora 19.00 do të shfaqet drama "Nata e Buzmit/Vishkujve" Drama eshte bashkëpunim i rinisë nga Kishat Tona dhe...