Thursday, January 23, 2020
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: serbi

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga bombardimet e NATO-s

0
Gjashtëmbëdhjetë vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 rreth orës 20.00, filluan sulmet ajrore të forcave të NATO-s kundër caqeve serbe...

Shqipëri-Serbi, përplasje në NATO

0
Në sesionin e 60-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, i cili këtë vit po mbahet në Hagë është zhvilluar një polemikë mes delegacionit të...

Kryesimi i OSBE ofron një shans dhe një sfidë për Serbinë

0
Zyrtarët serbë po citojnë kryesimin e OSBE nga Beogradi në 2015 si një mundësi të madhe për Serbinë për të provuar veten si një...

Edhe një dron. Tani para selisë së UEFA-s! (video)

0
Para selisë së UEFA-s në Nion, Zvicër, u mblodhën disa qindra shqiptarë, ku në shenjë proteste e lëshuan dronin, tani me flamurin shqiptar të...

Jahjaga anulon vizitën në Beograd

0
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk do të vizitojë Beogradin, ku ishte e ftuar nga Komisioni Trelateral i Komisionit Evropian, në konferencën që do...

Nikoliqi nuk shkon në Belgjikë, shkaku i simboleve shtetërore të Kosovës

0
Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, nuk do të marrë pjesë në takimin që do të zhvillohet nesër (e martë) në Belgjikë, për nder të...

Avokatia e Shqipërisë në UEFA

0
Skuadra e avokatëve beson se ka prova të mjaftueshme për të mbrojtur përpara Komisionit të Disiplinës pranë UEFA-s, Federatën Shqiptare të Futbollit për incidentin...

Tony Blair lobon që Shqipëria të fitojë betejën në UEFA pas...

0
http://www.phost.me/wp-content/uploads/2014/10/blair.mp4

Ahmeti: Vetëvendosja është kundër vizitës së Ramës në Beograd

0
Kur kanë ngelur vetëm pak ditë nga vizita zyrtare që kryeministri Edi Rama parashikon të zhvillojë në Serbi kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend...

Zgjidhet çështja e kufirit Mal i Zi – Bosnje

0
Mali i Zi e ka zgjidhur çështjen e kufirit me Bosnjen dhe Hercegovinën (BeH) dhe pritet që së shpejti të nënshkruhet marrëveshja për kufirin...