Monday, January 27, 2020
Ballina Etiketimet Politikë

Etiketim: Politikë

ISIS hyn fuqishëm edhe në Libi: “Itali, na prit!”

0
Të gjithë shtetasve të huaj u është kërkuar të largohen nga Libia. Lajmërimi erdhi pas pushtimit që ISIS i ka bërë pushtimit të stacionit...

Prezantohet ambasadorja e re e SHBA-së në Mal të Zi

0
Ambasada amerikane ka prezantuar sot pasardhësen e Sue K Brown në Mal të Zi, Margaret Ann Uyehara. Uyehara, nënë e pesë fëmijëve, e lindur në...

Vritet Lavdrim Muhaxheri?

0
Komandanti i shqiptarëve në Siri, Lavdrim Muhaxheri, është vrarë sot në qytetin Kobane.   Siç ka raportuar gazetarja e njohur e "Sunday Times", Hala Jaber, Abu...

Thaçi: Do përpiqemi të përmirësojmë kushtet dhe të drejtat e shqiptarëve...

0
"I sigurova që teksa jemi duke u konsoliduar, kanë për t'u shtuar ndjeshëm edhe mundësitë edhe përpjekjet e shtetit të Kosovës për të kontribuar...

Qytetarët e Tuzit mirëpresin Thaçin

0
Nga faqja zyrtare në Facebebook të Hashim Thaçit mësojmë që në kalimin e delegacionit nepër Tuz ka dalë një numër i madh i qyterarëve...

Korrupsioni në vitin 2014: Putin në vend të parë, ndiqet nga...

0
Projekti për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit “OCCRP” me seli në Sarajevë, i cili përbëhet nga gazetarë ndërkombëtarë, ka paraqitur analizen e...

Talebanët masakrojnë 132 fëmijë

0
Militantët talebanët të Pakistanit kanë sulmuar një shkollë në Peshavar, duke vrarë 141 persona, 132 prej tyre fëmijë, njofton BBC. Zyrtarët pakistanezë thonë se sulmi...

Fërkime në ajër mes NATO-s dhe Rusisë

0
Dy Avionë luftarak të klasit të pare paten një kontakt të afërt kur një MIG-31 i prodhimit rus u vërsul Avionit luftarak norvegjez F-16...

MogUL: Tryeza “Menaxhimi i të Mirave Detare”

0
Te ejten Mogul organizon tryezë të rrumbullakët me temën Menaxhimi i të mirave Detare. Në këtë tryezë do të prezantohet Raporti i investimeve i të...

Sa shqiptarë jetojnë në botë?

0
Pavarësisht regjistrimeve zyrtare të popullsisë që bëhen në Shqipëri dhe Kosovë, asnjëherë nuk dihet sa shqiptarë ka në botë për shkak të shpërnguljeve të...