Tuesday, November 12, 2019
Ballina Etiketimet PDS

Etiketim: PDS

Nënshkruhet marrëveshja për pushtetin e ri. Ja edhe të gjitha detajet...

0
Sot në sallën e madhe të Kuvendit Komunal u nënshkrua marrëveshja politike ndërmjet partive shqiptare dhe Partisë Demokratike të Socialistëve. Përvec krerëve dhe zyrtarëve të lokal, në...

Të gjithë kërkojnë dorëheqje, PDS-së ka cështje më të rëndësishme

0
Pas kryetarit të Forcës Nazif Cungu, i cili i kërkoi dorëheqjen e kryetarit Gjeka, tani është ky i fundit kërkon dorëheqjen e Cungut, dhe...

Shkrela: Dikush po mundohet të na shfrytëzojë për të mbuluar shkeljet...

0
Këshilltari i Partisë Demokratike të Socialistëve Luigj Shkrela, tha dje gjatë seancës së Kuvendit Komunal se askush nuk duhet të mendojë se mund të...

PDS kërkon koalicion të gjërë për Ulqinin

0
Pas mbledhjes së kryesisë së PDS (DPS) dje në Podgoricë, ku është diskutuar edhe situata politike në Ulqin, kjo parti ka dalë me një...

PDS përsëri kërkon vendin e Kryetarit të Komunës?

0
Pas takimit të mbajtur dje në mes përfaqësuesve të Partisë Demokratike të Socialistëve dhe koalicionit të udhëhequr nga Partia Demokratike e Fatmir Gjekës, duket...

Sot mbahet takimi i PDS me Gjekën

0
Sot në Podgoricë do të mbahet takimi i rradhës i përfaqësuesve të Partisë Demokratike të Socialistëve me kryetarin e Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka,...

Bien maskat: Gjeka i ka ofruar PDS-së (DPS) postin e kryetarit...

0
Para disa ditëve portali lajm.me doli me një artikull ku thuhej se kryetari aktual i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, i ka ofruar PDS-së...

Gjekës i votohet mosbesimi me 30 nëntor?

0
Mediat malazeze sot kanë dalur me lajm sipas të cilit kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka, do ti votohet mosbesimi në seancën e...

Gjeka i ka ofruar PDS-it edhe Valdanosin?

0
Sipas burimeve brenda koalicionit të udhëhequr nga Partia Demokratike, Lajm.me mëson se në relacionet PD-PDS(DPS), kryetari i PD-së Fatmir Gjeka përpos postit të kryetarit...

Fundi i një dashurie: Në dhjetor PSD do ti tërheq votëbesimin...

0
Pas refuzimit të kryeministrit Gjukanoviq që të largojë nga qeveria dy ish antarët e rebeluar të PSD-së Vujica Llazoviq dhe Ivan Brajoviq, kësaj të fundit nuk...