Monday, August 10, 2020
Ballina Etiketimet Nju jork

Etiketim: nju jork

New York-u stoliset me flamuj kuq e zi me rastin e...

Më shumë se 800 flamuj janë vendosur qysh dje në disa nga rrugët kryesore në Staten Island, Brooklyn dhe Bronx BRONX – STATEN ISLAND, NY...

Presidenti Nishani nderon Richard Lukajn

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, nderoi në Nju Jork personalitete të komunitetit shqiptaro-amerikan për ndihmën që kanë dhënë në përparimin e vendit amë. Presidenti...

Londra qyteti më i shtrenjtë në botë

Sipas një ankete të bërë nga agjentët globalë të pasurive të paluajtshme Savills, Londra është zyrtarisht qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar...

Zhvillohet në Nju Jork takimi i Ministrave të Jashtëm të Ballkanit...

Në Nju Jork u zhvillua takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të gjashtë vendeve të rajonit: Shqipërisë, Bosnje-Hercegovinës, Maqedonisë, Serbisë, Kosovës dhe Malit të...

MOST POPULAR

HOT NEWS