Thursday, February 20, 2020
Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Sulmohet radio televizioni i Kosoves!

0
Nje granate dore ka shperthyer ne oret e vona te nates se te henes ne oborrin e RTK. Nga te dhenat e para shperthimi...

KKSH uron Ditën e Pavarsisë së Kosovës

0
Urime Kosovës Ditën e Pavarësisë     E nderuara Presidente Jahjaga, I nderuari Kryeminister Mustafa, I nderuari  Kryeparlamentar Veseli,   Në emër të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e...

Forca uron 8 vjetorin e pavarsisë së Kosovës

0
Forca e Re Demokratike ka dërguar mesazhe urimi në adresë të institucioneve më të larta të Kosovës, me rastin e 8 vjetorit të pavarsisë. Në...

Kosovë: Pozita edhe opozita e çojnë luftën në rrjete sociale (video)

0
https://www.youtube.com/watch?v=mZKmJPwZRLw

Kosova nuk pranohet në UNESCO

0
Kosova nuk arriti të sigurojë votat e mjaftueshme për antarsimin në UNESCO, pasi mori 92 vota, nga 95 që i duheshin për antarsim. Nga 142...

Forca uron Kosovën për nënshkrimin e marrëveshjes me Bashkimin Europian

0
E nderuara Presidente Jahjaga I nderuari Kryeministër Mustafa I nderuari Ministër i jashtëm Thaci I nderuar Kryetar i Kuvendit Veseli Në emrin tim personal dhe në emër të...

Tifozat serb kundër Malit të Zi për shkak të përkrahjes së...

0
Tifozët serb të Crvena Zvezdës kanë shpalosur një baner në ndeshjen kundër Borçës, i cili shpreh indinjatën e tyre për përkrahjen që Mali i...

Kosova një hap pranë UNESCO-s. Mbështetet nga 27 vende, ndër to...

0
Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s ka marrë vendimin që Kosovën ta propozojë për antarsim në këtë organizatë gjatë konferencës së përgjithshme që pritet të mbahet...

Peticion për pranimin e Kosovës në UNESCO

0
Në webfaqen change.org të interesuarit mund të nënshkruajnë një peticion për mbështetjen e pranimit të Kosovës në UNESCO. Pranimi i saj në këtë organizatë është...

Greqia drejt njohjes së Kosovës

0
Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë deklaroi në Prishtinë se Athina zyrtare është duke kërkuar hapësirën dhe kohën e nevojshme për të zyrtarizuar...