Wednesday, August 12, 2020
Ballina Etiketimet Isis

Etiketim: isis

Edhe një shqiptar vritet në Siri

Edhe një tjetër kosovar i cili po luftonte përkrah forcave të ISIS në Siri është vrarë gjatë javës së kaluar. Basri Sylejmani, nga lagjja Kodra...

ISIS përsëri kërcënon Malin e Zi, Shqipërinë,Kosovën…(video)

Në një deklaratë në formë audiovizuale, Shteti i ashtuquajtur Islamik, kërcënon vendet Ballkanike dhe paralajmëron përuljen e tyre. Serbia është cilësuar si vendi fillestar i...

ISIS arrin të friksojë Kosovën? Ska festim për pavarsinë e Amerikës

Kosova fillimisht kishte injoruar rastet sporadike të përfshirjes së shqiptarëve në xhihadin islamik në Siri dhe Irak. Por, më vonë u kuptua që situata...

Sot tre sulme terroriste. Francë, Tunis dhe Kuvajt! (video)

Sot në botë ndodhën tri sulme terroriste. Ngjarjet e ditës së sotshme tronditën shumë persona duke filluar nga sulmi në Francë e vazhduar në...

Kush është xhihadisti shqiptar që kërcënoi Shqipërinë dhe Kosovën (video)

Një ditë më parë, në një video ku shfaqeshin anëtarë shqiptarë të ISIS, ka patur një kërcënim të drejtëpërdrejt për Shqipërinë dhe Kosovën. Në...

Kosovë, 32 persona akuzohen për vepra të lidhura me terrorizmin

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzën ndaj 32 të pandehurve për veprat penale: “Rekrutimi për terrorizëm”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grupe...

I riu nga Kosova vritet në Siri

Ekrem Hasani nga Klina, i cili pat shkuar në Siri për t’iu bashkuar luftës së ISIS’it për xhihad është vrarë të mërkurën në Siri. Lajmin...

ISIS hyn fuqishëm edhe në Libi: “Itali, na prit!”

Të gjithë shtetasve të huaj u është kërkuar të largohen nga Libia. Lajmërimi erdhi pas pushtimit që ISIS i ka bërë pushtimit të stacionit...

Shqiptarja nga Shkupi në rradhët e ISIS-it

Një vajzë 25 vjeçare nga Shkupi ka shkuar të luftojë  në Siri, mer vesh jozyrtarisht  Agjencia e Lajmeve “Zhurnal”. Ajo flitet se gjendet në...

Biznesmeni jordanez: 1 milionë kush ma sjell të gjallë Al Bagdadin!

1 milion dollarë për atë që sjell të gjallë Abu Bakr al Bagdadin, kreun e Shtetit Islamik. Kjo është oferta e çmendur e një biznesmeni...

MOST POPULAR

HOT NEWS