Friday, December 6, 2019
Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: gjermani

Transmetim historik i faljes së Bajramit në Gjermani

0
Nga xhamia në Penzberg të Munchenit do të transmetohet për herë ta parë në televizion falja e namazit të Bajramit të Madh. Televizioni publik gjerman...

Rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë në Gjermani. Shifrat janë alarmante

0
Një raport i Ministrisë së Brendshme të Gjermanisë tregon se numri i azilkërkuesve shqiptarë në 3 muajt e parë të këtij viti ka pësuar...

Shikoni ku jetojnë kosovarët në Gjermani në pritje të azilit (video)

1
Video e mëposhtëme nuk është e viteve 1998 - 1999, por e ditëve të sotme, ku tregohet edhe njëherë ajo që po përjetojnë kosovarët...

Shkollë me emrin e shqiptarit që shpëtoi hebrenjtë gjatë holokaustit

0
Studentë, pedagogë dhe prindër të një shkolle fillore në Berlin kanë vendosur të quajnë shkollën e tyre me emrin e Myslimanit shqiptar Refik Veseli,...

Në Budva konferenca rajonale “Ekonomia – Bazë për Bashkëpunimin Rajonal të...

0
Në vijim të konkluzioneve nga Forumi i Berlinit, i mbajtur nën patronatin e kancelares gjermane Angela Merkel, ka vazhduar në Budva konferenca rajonale me...