Friday, December 13, 2019
Ballina Etiketimet çështja shqiptare

Etiketim: çështja shqiptare

Medojeviq: Ulqini e Tuzi do të jenë pjesë të Malit të...

0
Lideri i Lëvizjes për Ndryshime në Mal të Zi, Nebojsha Medojeviq, ka polemizuar me liderin e Listës për Shqipërinë Natyrore, Koço Danaj. Ai ka thënë...

Nesër protestë kundër diskriminimit para Komunës së Ulqinit

0
Nesër në ora 11:00 do të mbahet një protestë kundër diskriminimit të shqiptarëve në Mal të Zi, e fokusuar tek arsimi. Gjatë protestës pritet që...

Këshillat Kombëtare në Mal të Zi të pakënaqur

0
Këshillat Kombëtare në Mal të Zi kanë dalë sot me një deklaratë të përbashkët lidhur me propozimet për ndryshimet në Ligjin për të Drejtat e...

Opozita malazeze kërkon dënimin e tifozëve shqiptarë në Ulqin, Plavë e...

1
Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi Branko Radulovic do të inicojë mbledhjen e Kolegjiumit dhe do të kërkojë nga organet ligjvënëse të shqyrtojnë...

Malësia e vitit 1908/1909 – përbërja etnike

0
Par pak kohësh është bërë publik dokumenti i vitit 1908/1909, i cili tregon se Tuzi me rrethina ishte i banuar 100% nga shqiptarët, ndërsa Gucia...