Tuesday, May 26, 2020
Ballina Etiketimet Botë

Etiketim: Botë

Filmi “Burrneshat”, i pari film shqiptar në Berlinale

Filmi kosovar “Burrneshat” me regji të regjisores italiane Laura Bispuri dhe skenar të Laura Bispuri dhe Francesca Manieri do të jepet premierë botërore në...

Biznesmeni jordanez: 1 milionë kush ma sjell të gjallë Al Bagdadin!

1 milion dollarë për atë që sjell të gjallë Abu Bakr al Bagdadin, kreun e Shtetit Islamik. Kjo është oferta e çmendur e një biznesmeni...

Çfarë do të ndodhte nëse Hitleri do ta fitonte luftën

Një nga shqetësimet më të mëdha të shprehura nga historianët është: Çfarë do të kishte ndodhur nëse Hitleri kishte fituar në Luftën e Dytë...

Gazeta e Vatikanit konfirmon: 4 Papë me origjinë shqiptare në Vatikan

"Osservatore Romano”, gazeta zyrtare e Vatikanit në Romë, ka publikuar një artikull të Giovanni Armillota me titull: “Pope Clement XI and the Albani Family”. Në...

Rrëzohet avioni në Tajvan. Pamje e rrallë e ngjarjes (video)

  12 persona raportohet të kenë humbur jetën pasi një avion i Trans Asia, ra në një lumë pak minuta pas ngritjes në kryeqytetin e...

Britania lejon “fëmijë me tre prindër”

Parlamenti i Britanisë ka votuar në favor të krijimit të foshnjave me ADN-në e dy grave dhe një burri. Me këtë veprim, Britania është gati...

Bledi Bardhi: Futbollisti nga Kraja në provë te New York FC

Futbollisti 23 vjeçar Bledi Bardhi, këto ditë është duke u stërvitur me ekipin e ri në ligën amerikane të futbollit (MLS) New York City...

Google, zbulim i ri për të luftuar kancerin

Shkencëtarët e Google X po përdorin lëkurë njeriu për të krijuar mikroçipin që do të dallojë nëse në trupin e njeriut gjenden qeliza kancerogjene....

Butrinti ndër 12 destinacionet më të mira kulturore të Evropës

Butrinti në Shqipëri, është përzgjedhur të jetë njëri nga 12 destinacionet historike për t’u vizituar në Evropë e që shumë kush mund të mos...

9 vjeçarja shqiptare që mahniti Francën (video)

Këngëtarja nëntëvjeçare me origjinë nga Kosova e që jeton në Francë, Erza Muqolli, ka përfunduar në vendin e tretë të garës “Franca kërkon një...

MOST POPULAR

HOT NEWS