Tuesday, November 19, 2019
Ballina Etiketimet Botë

Etiketim: Botë

Filmi “Burrneshat”, i pari film shqiptar në Berlinale

0
Filmi kosovar “Burrneshat” me regji të regjisores italiane Laura Bispuri dhe skenar të Laura Bispuri dhe Francesca Manieri do të jepet premierë botërore në...

Biznesmeni jordanez: 1 milionë kush ma sjell të gjallë Al Bagdadin!

0
1 milion dollarë për atë që sjell të gjallë Abu Bakr al Bagdadin, kreun e Shtetit Islamik. Kjo është oferta e çmendur e një biznesmeni...

Çfarë do të ndodhte nëse Hitleri do ta fitonte luftën

0
Një nga shqetësimet më të mëdha të shprehura nga historianët është: Çfarë do të kishte ndodhur nëse Hitleri kishte fituar në Luftën e Dytë...

Gazeta e Vatikanit konfirmon: 4 Papë me origjinë shqiptare në Vatikan

0
"Osservatore Romano”, gazeta zyrtare e Vatikanit në Romë, ka publikuar një artikull të Giovanni Armillota me titull: “Pope Clement XI and the Albani Family”. Në...

Rrëzohet avioni në Tajvan. Pamje e rrallë e ngjarjes (video)

0
  12 persona raportohet të kenë humbur jetën pasi një avion i Trans Asia, ra në një lumë pak minuta pas ngritjes në kryeqytetin e...

Britania lejon “fëmijë me tre prindër”

0
Parlamenti i Britanisë ka votuar në favor të krijimit të foshnjave me ADN-në e dy grave dhe një burri. Me këtë veprim, Britania është gati...

Bledi Bardhi: Futbollisti nga Kraja në provë te New York FC

0
Futbollisti 23 vjeçar Bledi Bardhi, këto ditë është duke u stërvitur me ekipin e ri në ligën amerikane të futbollit (MLS) New York City...

Google, zbulim i ri për të luftuar kancerin

0
Shkencëtarët e Google X po përdorin lëkurë njeriu për të krijuar mikroçipin që do të dallojë nëse në trupin e njeriut gjenden qeliza kancerogjene....

Butrinti ndër 12 destinacionet më të mira kulturore të Evropës

0
Butrinti në Shqipëri, është përzgjedhur të jetë njëri nga 12 destinacionet historike për t’u vizituar në Evropë e që shumë kush mund të mos...

9 vjeçarja shqiptare që mahniti Francën (video)

0
Këngëtarja nëntëvjeçare me origjinë nga Kosova e që jeton në Francë, Erza Muqolli, ka përfunduar në vendin e tretë të garës “Franca kërkon një...