Saturday, May 30, 2020
Ballina Etiketimet Botë

Etiketim: Botë

YouTube mbushi 10 vjet. Këto janë 5 videot më të shikuara

Nga një mbledhës videosh amatore të udhëtimeve apo maceve, në një media botërore që godet te muzika dhe televizioni. Ka bërë që të lindin...

Danimarkë: Atentat ndaj karikaturistit të profetit Muhamed

Një person mbeti i vrarë dhe 3 oficerë policie u plagosën nga të shtënat me armë zjarri në një bar-kafe në Kopenhagen, gjatë një...

Shën Valentini: Zakone interesante nga disa vende të botës

Tajlandezet e humbin virgjërinë masivisht, japonezet u dhurojnë çokollata meshkujve, derisa italianët i dërgojnë letra Xhulietës. Jeni mërzitur nga darkat me qirinj, shkuarjet në kinema...

ISIS hyn fuqishëm edhe në Libi: “Itali, na prit!”

Të gjithë shtetasve të huaj u është kërkuar të largohen nga Libia. Lajmërimi erdhi pas pushtimit që ISIS i ka bërë pushtimit të stacionit...

REUTERS: Imazhi më goditës i tri dekadave të fundit

Agjencia prestigjioze e lajmeve “Reuters” feston këtë vit 30-vjetorin e shërbimit të fotove, fotografët e të cilë kanë fituar dhjetëta çmime. Me këtë rast,...

Shqiptarja nga Shkupi në rradhët e ISIS-it

Një vajzë 25 vjeçare nga Shkupi ka shkuar të luftojë  në Siri, mer vesh jozyrtarisht  Agjencia e Lajmeve “Zhurnal”. Ajo flitet se gjendet në...

Prezantohet ambasadorja e re e SHBA-së në Mal të Zi

Ambasada amerikane ka prezantuar sot pasardhësen e Sue K Brown në Mal të Zi, Margaret Ann Uyehara. Uyehara, nënë e pesë fëmijëve, e lindur në...

Një inspektor shqiptar i ndërtimit mes të arrestuarve për korrupsion në...

50 vetë janë arrestuar nga policia në New York për korrupsion e shkelje ligji në sektorin e ndërtimit dhe të mirëmbajtjes së ndërtesave. Të arrestuarit...

Kadare: Fituesi i çmimit “Jerusalem prize” për vitin 2015

  Novelisti më i njohur shqiptar, Ismail Kadare, është shpallur fituesi i çmimit "Jerusalem prize" për vitin 2015 në panairin mbarëbotrorë që mbahet në këtë...

Milionerët nga Mali i Zi fshehin pasurinë në Zvicër

Janë 106 mijë persona nga 203 vende të botës, që kanë hapur llogari bankare sekrete miliona dollarëshë në bankën HSBC, banka e dytë më...

MOST POPULAR

HOT NEWS