Friday, January 24, 2020
Ballina Etiketimet Botë

Etiketim: Botë

Nxënësit e shkollave shqipe në New York festuan Ditën e Mësuesit

0
Shkolla Shqipe “Alba Life” me qendrat e saj në Staten Island, Brooklyn dhe Manhattan feston për çdo vit festën kombëtare të Mësuesit në Amerikë Dita...

Aplikacion për zgjidhjen e ekuacioneve matematikore

0
Një ekspert kroat për programimin e kompjuterëve Damir Sabol ka krijuar së fundi një aplikacion që zgjidh ekuacionet matematikore. Damir Sabol ishte duke ndihmuar djalin...

Pse e refuzoi Eliza Dushku intervistën per mediat shqiptare në Mal...

0
Aktorja e njohur Eliza Dushku, e lindur në Boston më 30 dhjetor 1980, me prejardhje nga një familje shqiptaro-daneze. Ajo u bë e njohur me...

Një video që duhet ta shikojë cdo prind…por edhe fëmijë.

0
Bëhet fjalë për një video të titulluar "Babi im është gënjeshtar". Për komente nuk ka nevojë.   https://www.youtube.com/watch?v=TjRJXLwHmKo

Intelektualët myslimanë kërkojnë një fe islame të reformuar

0
Në një manifest të formuluar shumë qartë, katër intelektualë të njohur myslimanë kanë apeluar tek të gjithë autoritetet politike e fetare në vendet me...

Ndahen çmimet Oscar. Triumfon “Birdman”

0
Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve Oscar është filmi "Birdman" ai që triumfon duke marrë plot 4 statuja të arta: filmi më i mirë,...

Rikthehet Liga e Kampioneve

0
PSG-Chelsea dhe Shakhtar Donetsk-Bayern janë dy ndeshjet që hapin fazën e eleminimeve direkt të Ligës së Kampioneve këtë sezon. Në Francë, vendasit do të presin...

Bursa, qyteti turk me 800 mijë shqiptarë

0
Pak kush e di se Bursa, një nga qendrat më të industrializuara metropolitane të Turqisë, e vendosur në veriperëndim të Anadollit, në rajonin Marmara...

Kujdes! Një virus i ri qarkullon në Facebook

0
Edhe një virus tjetër është aktual në Facebook. Nëse ndonjë nga miqtë ju ka bërë "tag" ndonjë foto ose video pornografike, mos klikoni. Për këtë...

Ibra dhe sekreti i tatuazheve (video)

0
Zlatan Ibrahimovic shënoi gol që në minutën e parë të ndeshjes PSG-Caen ditën e shtunë dhe menjëherë pasi kaloi parizienët në avantazh, sulmuesi suedez...