Wednesday, August 12, 2020
Ballina Etiketimet Ardijan mavriq

Etiketim: ardijan mavriq

Seminar: Forcimi i i kapaciteteve për menaxhimin e trashëgimisë kulturore

Në organizim të  Komunës së Ulqinit dhe Ambasadës së Polonisë në Mal të Zi, në hotelin “Pallatin  Venezia “ u mbajt seminari ‘’Forcimi i...

Këshilli Koordinativ për Kripore: Me 28 prill mbledhja e parë

Në Konferencën ndërkombëtare për mbrojtjen e Kripores, të mbajtur me 8 dhe 9 prill, u sollën përfundimet në lidhje me përgjegjësitë e secillës palë...

Televizioni turk bën promovimin e Ulqinit

Grupi i xhirimit i rrjetit televiziv TRT nga Turqia ishin dje për vizitë në Ulqin. Gjatë qëndrimit të tyre u takuan me nënkryetarin e...

Interesim për Ulqin nga Jordani

Dje në Komunen e Ulqinit në një vizitë pune me nënkryetarin Mavriq qëndroi përfaqsuesi i kompanisë Jordaneze Z. Moafaq Ta'amneh, e cila merret me transport dhe logjistikë...

IPA: Projekt kundër peshkimit ilegal

  Zyra për bashkëpunim ndërkombtarë dhe projekte ka dërguar thirrje për pjesmarrje në projektin për mbrojtjen e bregdetit të Komunës së Ulqinit. Gjegjësisht ndalimin e...

Riparohet tyrbeja e familjes Pulti

Tyrbeja e cila ndodhet tek stacioni i vjetër i autobusave është duke u riparuar nga agjensioni turk për investime, Tika.Ne projektin me vlere rreth...

Nënkryetari Mavriq realizoi sot takim lidhur me dixhitalizimin e Muzeut të...

Nënkryetari i Komunës së Ulqinit Ardijan Mavriq, priti sot në takim Ndihmës- Ministrin për qeverisje elektronike Ivan Lazareviq nga Ministria e informacinit me telekomunikacion,...

Maratona e Pavarësisë bashkon Ulqinin dhe Shkodrën

Sot në Ulqin për të tretin vitë rradhazi nën udhëheqjen e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve , më përkrahjen e Komunës së Ulqinit dhe Bashkësisë...

Ulqin: Rinia dëshmon talent impresionues

Në Galerinë e Qendrës për Kulturë – Ulqin u mbajt ekspozita e punimeve figurative dhe të fotografive nga konkursi me temën “Ulqini qytet për...

Gjylie Pelingu mbajti koncertin recital në Durrës

Gjylie Pelingu mbajti sonte në Durrës koncert recital, e shoqëruar nga Orkestra e Teatrit të Durrësit "Aleksandër Moisiu", me dirigjent prof. Petrika Afezolli, i...

MOST POPULAR

HOT NEWS