Saturday, December 7, 2019
Ballina Etiketimet Aktuale

Etiketim: Aktuale

Fillon edhe devastimi i pishave!

0
Në rrjetin social facebook janë postuar disa foto që tregojnë qartë devastimin e pishave në territorin e Rivierës së Ulqinit. Akoma nuk është e qartë...

Ish vetëshërbimi në Ranë më në fund do të hiqet!

0
Në bazë të kërkesës së Sekretarijatit për mbrojtjen e pasurisë të Komunës së Ulqinit, përmbaruesi publik nga Ulqini Mitar Miroviq, ka sjell vendimin për...

Shtëpitë dhe konaqet tradicionale turke, në prizmin e një artisti të...

0
Në organizim  të Ambasadës  së Republikës  së Turqisë në Podgoricë, ditën e  premte  më 13 mars  në orën 19 në odeonin e Pallatit  ...

Instituti IDEA: Donacion librash për shkollën fillore “Marshall Tito” në Ulqin

0
Pas vizitës që bëri Instituti IDEA në shkollën fillore “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Ostros me datë 04 mars 2015 ku dorëzuan 225 libra për...

Rrëshqitja e dheut në Krruç: Pamje kataklizmike

0
Rrëshqitjet e dheut në lokalitetin Krruç, kryesisht me shtëpi verore, ka dëmtuar një numër të madh shtëpish, kurse rruga tashmë nuk ekziston. Është evidente që...

Së shpejti fillon shkolla e futbollit në Ulqin

0
Me 14 mars 2015, ditën e shtunë, në qendrën sportive Causevic në Plazh të Madhe, do të fillojë punë shkolla e futbollit "Ulqini". Të interesuarit...

Vandalizohet harta turistike e Ulqinit, shkolla fillore pa mbishkrim shqip

0
Harta turistike e qytetit tonë e vendosur në rrugën për në kala është bërë pre e vandalëve deri tani të panjohur. Në një foto të...

Nxënësit e shkollave shqipe në New York festuan Ditën e Mësuesit

0
Shkolla Shqipe “Alba Life” me qendrat e saj në Staten Island, Brooklyn dhe Manhattan feston për çdo vit festën kombëtare të Mësuesit në Amerikë Dita...

Gruaja e Maroviqit milionere!

0
Gazeta “Vijesti” ka dalur sot me një artikull ku njofton se në xhiro llogarinë e gruas së Svetozar Maroviqit, Gjorgjinës, janë gjetur mbi 3.8...

Përsëri rriten cmimet e benzinës

0
Nga mesnata cmimet e benzinës në Mal të Zi përsëri do të rriten. Sipas Ministrisë së ekonomisë, cmimi i një litër i BMB 98 do...