Saturday, January 25, 2020
Ballina Etiketimet Aktuale

Etiketim: Aktuale

TRIUMFI I RADHËS PËR OTRANT-OLYMPIC

0
  Në ndeshjen e sotme  Otrant-Olympic  u përball me ekipin Berane, ku fitoi bindshëm me rezultatin 2:0. Të dy golat u shenuan gjatë pjesës së dytë....

Tragjedi në Krajë: Vritet një grua

0
Para disa orësh, në Krajë ka ndodhur një vrasje ku si pasojë ka mbetur e vdekur një grua. Mësohet se viktima është Valdete Likoviq,...

Komuna: Fonde për klube të dyshimta dhe heshtje mediatike

0
Dje në një portal privat të Ulqinit, doli një demant i Komunës së Ulqinit ku portali lajm.me akuzohet për keqinformim. Për ata që nuk...

Problemet e ujit: Përfundon projekti me vlerë 5 milion euro

0
Projekti i Bankës Europiane për zhvillim, i cili parasheh investimin e 5 milion eurove në kanalizimin e Komunës e Ulqinit, tashmë ka përfunduar dhe reviduar....

Sot protestë e opozitës në Tiranë

0
Partia Demokratike e Shqipërisë do të kërkojë sot dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, përmes protestës. Kjo protestë do të fillojë në orën 11:00 në sheshin...

Ulqini pro apo kundër naftës?

1
Samiti i Adriatikut për naftën dhe gazin që po mbahet në Budva, ka ngjallur mjaft debate në opinionin vendas por edhe të rajonit. Organizata...

Vandalët përsëri na aksion! Pas hartës turistike radha e automjeteve

0
Vandalizmi që ditët e fundit po shfaqet afër mureve të kalasë së Ulqinit, duket se nuk ka të sosur. Pas hartës turistike nga ku ishte...

Një fotografi historike

0
Respekt për të gjithë mësuesit, që kanë kontribuar me përkushtim të jashtëzakonshëm në arsimimin dhe edukimin e brezave. Në fotografi ndodhet mësuesja Angjelina Pistulli, me nxëneset...

Sanohet Qëndra për kulturë

0
Drejtori i Qendrës për kulturë dr. Nail Draga, në intervistë për TV Teuta deklaroi se sanimi i kulmit të këtij institucioni është në vazhdim...

Nimanbegu: Përfaqsimi i ulët i pakicave, pengesë për hyrjen në NATO

0
Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, në konferencën e mbajtur sot në lidhje me integrimin në NATO ("Mali i Zi drejt integrimit në NATO"), potencoi...