Osmani triumfon në ping-pong

0

[dropcap background=”yes” color=”#333333″][/dropcap]

Në turneun kualifikues të ping-pongut fitues doli Jeton Osmani i ekipit të Valdanosit, i cili në finale mundi shokun e skuadrës Jeton Llolloviq.

Me këtë turne filluan kualifikimet në nivel të Malit të Zi për Kampionatin Botëror që do të mbahet në Londër me 23 dhe 24 janar.

Sponzor të turneut janë Komuna e Ulqinit dhe bastorja “Meridian”.