Incident në lokalin Irish Pub në Ulqin: “Jam malazias dhe mund të ju bëjë çka të dua!”

5

Në një incidet i cili ngjau mbrëmë në lokalin Irish Pub në Ulqin, policia arrestoi një person të panjohur për prishje të rendit dhe qetësisë publike si dhe nxitje të urrejtjes nacionale.
Personi në fjale, mbrëmë rreth orës 23:40, ka hyr në lokalin Irish Pub duke u drejtuar të pranishmëve me parulla fyese dhe antishqiptare.
Në raportin e policisë thuhet që personi i panjohur ka hyr në lokal duke hapur të gjitha dyert e lokalit më ç´rast ofrua tavolinës ku ishte i ulur K.N. në shoqëri të M.K. dhe fëmijëve të tij. Menjeherë filloi të bërtasë duke u drejtuar të pranishmëve me fjalë fyese, ndër të cilat edhe “ku jeni shqiptar, ju që festuat këtu…” si dhe “unë jamë malazias dhe mund të ju bëjë çka të dua….”. Më pas u drejtua K.N. duk e kapur nga dora me ç´rast K.N. lajmroi policinë.
Përkundër provokimeve konstante që zgjatën deri me ardhjen e policisë të pranishmit arritën të ruajn qetësinë.

5 KOMENTET

 1. Dikur serb tesh malazez. Gjithmon njisej. E dikush mundohet ma na bind qe jetojm në shtet qytetar.

  Kurr skena me qen rahat prej malazezve dhe kurr skan ma na respektu, kurr.

 2. Ky qe ka provoku Isht kosarkas i Ulqinit.
  Ma mir me qen tifoz i Grbljit se Ulqinit.
  Na mart mordja ma mir.

 3. Ma vonë kta talentat tonë thojnë, Povampireni Albanski Nacinalizam! E për malazezt nuk i nihet zani. Kalina!

 4. Na jena popull Autokton,me pas qen ky shqiptar u kishte shpall terrorist,ama edhe aj ska qillu ,se thojn trimi osht budall,nqofshin trimm ky malazi na jena budall,kshtu qe morden mas ta kerkojn se jena musliman e kena merhamet par edhe durimi ka kuffi,vetem pa i thom ktij trimit qe kadal beg,perserite prep e shofim si kalen

 5. Provokimet kan qen gjithrmon.Me kujtohet ne Hotel Rumija kishte hy nje mysafir qe fliste serbisht dhe filloi te ofenonte te pranishmit.nxori revolet dhe kerkoi sherr,ne ate moment hyri ne hotel omer subrahimi I cili ju afrua mysafirit dhe e carmatosi dhe e nxorri nga hoteli prej veshi edhe ketije koshorkashi tash io hasen sharra ne gozhde.
  t

Comments are closed.