Luigj Shkreli për rastin K1: Skemi çka kërkojmë ma prej popullit e as çka...

0
Deputeti i DPS-it nga Ulqini, Luigj Shkreli, disa muaj më parë në TV Teuta dha një intervistë ku foli edhe për rastin K1. Sipas Shkrelës, nëse rasti K1 humbet me vendim gjykate (cka tash edhe...

Forca uron Pashkët

0
Urime Pashkët Në emrin timë personal dhe në emër të Forcëssë Re Demokratike të gjithë besimtarëve tëkonfesionit katolik, uron ditën e bekuar tëNgjalljes ,ditën e përjetësisë, ditën e shpresësdhe të besimit tek Zoti, besimit tek vetvetja dhetek njëri-tjetri. Kjo ditë le tju sjellë mirësi dhebegati në familjet e jauaja.  Urime Pashkët!   Çdo të mirë, Kryetar Nazif Cungu

FED Cup: Fitojnë Norvegjia, Egjipti dhe Irlanda

0
Në klubin e tenisit Bellevue  përfundoj edhe dita dyte e turneut më prestigjioz për femra Fed Cup 2019. Ekipi i Norvegjisë i cili edhe është njëri prej favoritëve kryesorë i turneut mundi ekipin e Armenis ...

KKSH-Art Club: Takim letrar me shkrimtarin, Ridvan Dibra

0
Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi  në bashkëpunim me Shoqatën e Artistëve dhe Intelektualëve "Art Club" organizojnë Takim letrar me shkrimtarin Ridvan Dibra. Takimi do të mbahet më 20 prill 2019, ora...

Gjykata e Lartë vërteton vendimin në rastin K1. Ulqini në falimentimm

0
Gjykata e Lartë ka vërtetuar vendimin e Gjykatës së Apelit në rastin e njohur si “K1”, me cka Komuna e Ulqinit duhet ti paguaj kompanisë “Rekreaturs” rreth 6 milionë euro. Kjo kompani është pronë e...

Ekipi i taekwondo-s “Ulqini” kthehet me 14 medalje nga “Shabac Open”

0
Taekwondo Team Ulqini Ekipi i Taekwondo-së Ulqini kthehet me 14 medalje dhe një trofe nga turneu ndërkombombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së. “Shabac open 2019.” Gjatë këtij vikendi të dielen me 14.04.2019 në qytetin e...

CTC: Kompanitë e njohura ndërkombëtare tani edhe në Ulqin

0
Qenrda tregtare CTC në Ulqin është destinacioni kryesor për familjarë dhe të gjithë ata që dëshirojnë t’i ofrojnë vehtes një shoping të  cilësisë së lartë përcjellë me çmimet më të lira për produktet më të...

Debati publik: Ndërtimi i mini – hidrocentralit në rrjedhën e lumenjëve Bukeli dhe Husaj

0
Temë aktuale këto ditë në Komunën e Rozhajës është biseda dhe frika popullatës për ndërtimin e mini - hidrocentralit në rrjedhëne lumenjëve Bukeli dhe Husaj. Me këtë rast përseri është mbajtur debat publik me...

Nimanbegu me bashkëpuntorë për vizitë pune në Komunën e Tuzit

0
Deputeti dhe nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Genci Nimanbegu, vizitoi dje Komunën e Tuzit. Me Nimanbegun ishin edhe bashkëpuntorët e tij Nikollë Berisha dhe Ardijan Mavriq. Ato u pritën nga kryetari i Komunës...

Suksese të reja për klubin e Taekwondos-ë Ulqini

0
TAEKWONDO TEAM ULQINI Tjetër suksesë për klubin e Taekwondo-së Ulqini.  Të dielën me datë 07.04.2019 në Podgoricë u mbajtë kampionati i Malit të Zi për pionir dhe junior në të dy diciplinat ndeshje dhe forma. Klubi...