Ushtritë e Ballkanit premtojnë më shumë bashkëpunim në rast të fatkeqësive natyrore

0
Pas vërshimeve të shumta dhe me dëme të mëdha këtë vit në Bullgari, Serbi, Kroaci dhe Bosnje, udhëheqësit ushtarakë të 9 shteteve të Evropës Juglindore premtojnë të punojnë së bashku për të koordinuar veprimet emergjente...

Ulqini me akua parkun më të madh në rajon

0
Sot në mbledhjen e Kuvendit të Komunës së Ulqinit, pas një debati të gjatë dhe kundërshtimeve të këshilltarëve të PDS-së dhe UDSH-së, u aprovua vendimi për hapjen e tenderit për dhënien me qira të...

Komuna e Ulqinit: Thirrje publike

0
Komuna e Ulqinit ka shpalluar thirrje publike për propozime të kandidatëve për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit për Zhvillimin dhe Mbrojtjen e Vetëqeverisjes Lokale, e cila do të jetë e hapur deri më 1 Gusht...

OKB: Sulmi i Izraelit në Gaza mund të jetë krim lufte

0
Aksionet ushtarake të Izraelit në Gaza mund të përbëjnë krime lufte, ka deklaruar shefi i të drejtave të njeriut i OKB-së, Navi Pillay, në ditën e 16-të të sulmeve. Sulmet e Izraelit në Gaza kanë...

Goli i Shaqirit e Xhakës, ndër më të mirët

0
Futbollistët shqiptarë përveç shkëlqimit, sa u përket paraqitjeve në fushën e blertë, ata kanë arritur të hyjnë edhe në konkurrencën për shënimet më të mira. Kështu, golat e futbollistëve Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka...