ARTIKUJT E FUNDIT

Forca përgëzon partitë shqiptare për marrëveshjen e arritur në Tuz

Të nderuar bashkëkombas, Të nderuar liderë dhe votues të ASH, LDSH dheUDSH Forca e Re Demokratike e përgëzon arritjen e marrëveshjes në mes të subjekteve shqiptare nëkomunën e Tuzit. Jemi te bindur se Alternativa Shqiptare, UnioniDemokratik i...

Gjeka: Ska pare për Vit Të Ri, Ulqinakët do të bëjnë “shtimung” vet.

Mungesa e mjeteve financiare është arsyeja kryesore pre këtij vit Organizata Turistike nuk do të organizojnë pritjen e vitit të ri në të hapur, thotë drejtori i OT Fatmir Gjeka për “Vijesti”...

Klubi i taekwondo-s “Ulqini” kthehet me 11 medalje nga turneu në Zrenjanin

Një tjetër vikend i sukseshëm për sportistët e klubit të Taekwondo-së Ulqini. Sjellin 11 medalje dhe një trofe. Të shtunën me datë 16.03.2019 në Zrenjanin u mbajtë turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së...

Forumi Shqiptar nis ftesat për bisedime. S’ka vend për DPS

Forumi Shqiptar, fituesi i zgjedhjeve lokale në Komunën e Tuzit, ka nisur ftesat për bisedimet e para me qëllim formimin e pushtetit. Ftesat u janë dërguar Partisë Boshnjake, Socialdemokratëve dhe Demokratëve, por jo edhe Partisë...

Mbledhja e radhës e Kuvendit Komunal: Ja rendi i ditës

Miratimin e procesverbalit nga mbledhja e tretë e seancës së dytë të rregullt të Kuvendit të Komunës së Ulqinit  të mbajtur më 27 dhe 28.12. 2018.vit.   1. Pyetjet dhe përgjigjet e këshilltarëve 2. Programi i punës së Kuvendit...

Një tjetër trofe për klubin e Taekwondo-së Ulqini

TAEKWONDO TEAM ULQINI Një tjetër trofe🏆 për klubin e Taekwondo-së Ulqini. Të shtunën me datë 09.03.2019 në Visoko të Bosnës u mbajtë turneu ndërkombëtarë Bosna Open 2019 në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë aktivitet sportiv...

Shoqata Shqiptaro-Amerikane “Ana e Malit” nderon Drita Llollën me çmimin e vitit

  Nën organizimin e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane „Ana e Malit“ në New York, mbrëmjen e së shtunës u mblodhen qindra gra nga diaspora shqiptare në Amerikë për të shënuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas, me slloganin „Gratë në...

SH.F. “Mareshali Tito” merr “Medaljen e Madhe të Artë” në panairin ndërkombëtar në Novi...

Shkolla fillore "Mareshali Tito" ka arritur sukses të madh në panairin ndërkombëtar të arsimit në Novi Sad. Në njoftimin e kësaj shkolle thuhet; "Te nderuar, Me kenaqesi ju njoftojme qe puna jone shume vjecare dhe perkushtimi...

Shqiptarët po largohen nga URA. Edhe Besnik Gjonaj jep dorëheqje!

"Unë po dorëhiqem nga URA sot, sepse nuk ja lejoj askujt që luftën e popullit tonë shqiptare në Kosovë për liri e pavaresi ta krahasojë me fashizëm dhe UÇK-në organizatë fashiste." the Besnik Gjonaj.   Pas...

KKSH: GËZUAR 7 MARSIN – DITËN E MËSUESIT

7 Marsi simbolizon fillimin e shkollës shqipe dhe përpjekjet e pareshtura të popullit shqiptar për t’u arsimuar në gjuhën amtare.  Kjo ditë na përkujton sakrificën e shumë brezave të mësuesve patriotë, dritën që ata rrezatuan...

Lulgjuraj distancohet nga Abazoviqi. UÇK-ja është vlerē kombëtare.

Anton Lulgjuraj që para pak kohe u bashkoi levizjes qytetare URA distancohet nga kryetari i kesaj partie Dritan Abazoviq i cili doli me deklaratë ku UÇK-në e quan fashiste. Luljgjuraj ne një postim ne facebook...

Fronti Demokratik: UÇK është njësoj is Shteti Islamik dhe Al-Kaida

Zyrtari i Fronti Demokratik Milun Zogoviq, (më saktësidht nga partia Demokratike Popullore e Millan knezehviq), ka dalë sot me një deklaratë për media në të cilën kanë kërkuar që kryeministri Dushko Markoviq të shkarkojë...