ARTIKUJT E FUNDIT

Forca përgëzon partitë shqiptare për marrëveshjen e arritur në Tuz

Të nderuar bashkëkombas, Të nderuar liderë dhe votues të ASH, LDSH dheUDSH Forca e Re Demokratike e përgëzon arritjen e marrëveshjes në mes të subjekteve shqiptare...

Gjeka: Ska pare për Vit Të Ri, Ulqinakët do të...

Mungesa e mjeteve financiare është arsyeja kryesore pre këtij vit Organizata Turistike nuk do të organizojnë pritjen e vitit të ri në...

Klubi i taekwondo-s “Ulqini” kthehet me 11 medalje nga turneu në...

Një tjetër vikend i sukseshëm për sportistët e klubit të Taekwondo-së Ulqini. Sjellin 11 medalje dhe një trofe. Të shtunën me datë 16.03.2019 në...

Forumi Shqiptar nis ftesat për bisedime. S’ka vend për DPS

Forumi Shqiptar, fituesi i zgjedhjeve lokale në Komunën e Tuzit, ka nisur ftesat për bisedimet e para me qëllim formimin e pushtetit. Ftesat u janë...

Mbledhja e radhës e Kuvendit Komunal: Ja rendi i ditës

Miratimin e procesverbalit nga mbledhja e tretë e seancës së dytë të rregullt të Kuvendit të Komunës së Ulqinit  të mbajtur më 27 dhe...

Një tjetër trofe për klubin e Taekwondo-së Ulqini

TAEKWONDO TEAM ULQINI Një tjetër trofe🏆 për klubin e Taekwondo-së Ulqini. Të shtunën me datë 09.03.2019 në Visoko të Bosnës u mbajtë turneu ndërkombëtarë Bosna Open...

Shoqata Shqiptaro-Amerikane “Ana e Malit” nderon Drita Llollën me çmimin e...

  Nën organizimin e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane „Ana e Malit“ në New York, mbrëmjen e së shtunës u mblodhen qindra gra nga diaspora shqiptare në Amerikë...

SH.F. “Mareshali Tito” merr “Medaljen e Madhe të Artë” në panairin...

Shkolla fillore "Mareshali Tito" ka arritur sukses të madh në panairin ndërkombëtar të arsimit në Novi Sad. Në njoftimin e kësaj shkolle thuhet; "Te nderuar, Me...

Shqiptarët po largohen nga URA. Edhe Besnik Gjonaj jep dorëheqje!

"Unë po dorëhiqem nga URA sot, sepse nuk ja lejoj askujt që luftën e popullit tonë shqiptare në Kosovë për liri e pavaresi ta...

KKSH: GËZUAR 7 MARSIN – DITËN E MËSUESIT

7 Marsi simbolizon fillimin e shkollës shqipe dhe përpjekjet e pareshtura të popullit shqiptar për t’u arsimuar në gjuhën amtare.  Kjo ditë na përkujton sakrificën...

Lulgjuraj distancohet nga Abazoviqi. UÇK-ja është vlerē kombëtare.

Anton Lulgjuraj që para pak kohe u bashkoi levizjes qytetare URA distancohet nga kryetari i kesaj partie Dritan Abazoviq i cili doli me deklaratë...

Fronti Demokratik: UÇK është njësoj is Shteti Islamik dhe Al-Kaida

Zyrtari i Fronti Demokratik Milun Zogoviq, (më saktësidht nga partia Demokratike Popullore e Millan knezehviq), ka dalë sot me një deklaratë për media në...