Thursday, April 25, 2019

Drejtoria e Tatimeve: Ndërmarrja “Veprimtaritë komunale” nuk kryen obligimet. Kërcënohet falimentimi

Ndërmarrja publike “Veprimtaritë komunale” në Ulqin, gjendet pranë falimentimit si rezultat i mos shlyerjes së detyrimeve tatimore, kanë kumtuar nga Drejtoria e Tatimeve. Ndërkohë, Komuna...

URA i cilëson festimet në Tuz si fashiste

Nga lëvizja qytetare URA siç thonë, dënojnë thirrjet dhe ikonografit fashiste nga mbrëmja e festimit në Tuz, dhe më e përgjegjshme për ketë situatë...

DPS: Festimi në Tuz është një incident i shëmtuar ( VIDEO)

Festimi i mbështetësve te Forumit Shqiptar, i cili pasoi pas përfundimit te zgjedhjeve ne Tuz, hodhi njolle ne te gjithë procesin zgjedhor, te parat...

KULTURË

Mentor Llunji: Projektimi aseizmik dhe arkitektura 

Në numrin e ri të revistës profesionale Pogled, e cila boton artikuj me tema të arkitekturës dhe inxhinjerisë së ndërtimit, është publikuar edhe një...
Ulcinj
clear sky
12.4 ° C
14 °
11 °
71 %
1kmh
0 %
Thu
20 °
Fri
19 °
Sat
17 °
Sun
17 °
Mon
15 °

Video nga Gëzim Mavriqi

KURIOZITETE

LATEST REVIEWS

Milionerët nga Mali i Zi fshehin pasurinë në Zvicër

Janë 106 mijë persona nga 203 vende të botës, që kanë hapur llogari bankare sekrete miliona dollarëshë në bankën HSBC, banka e dytë më...

JAVA

FED Cup: Fitojnë Norvegjia, Egjipti dhe Irlanda

Në klubin e tenisit Bellevue  përfundoj edhe dita dyte e turneut më prestigjioz për femra Fed Cup 2019. Ekipi i Norvegjisë i cili edhe është...

Forca shyrton gjendjen në ndërmarrjet publike. Në plan edhe analizimi i punës së koalicionit...

KUMTESË PËR MEDIA Mbrëmë me 22.04.2019 me fillim në ora 19:00 u mbajt mbledhja e rregullt e Këshillit Qendror të Forcës së Re Demokratike. Në mbledhje u aprovua raporti financiar...

Egjipti fitues i FED Cup 2019

Në klubin e tenisit Bellevue përfundoj turneu Fed Cup 2019. Skuadra Egjiptase u shpall fituese e turneut duke mposhtur ekipin e Norvegjisë në një lojë...

Drejtoria e Tatimeve: Ndërmarrja “Veprimtaritë komunale” nuk kryen obligimet. Kërcënohet falimentimi

Ndërmarrja publike “Veprimtaritë komunale” në Ulqin, gjendet pranë falimentimit si rezultat i mos shlyerjes së detyrimeve tatimore, kanë kumtuar nga Drejtoria e Tatimeve. Ndërkohë, Komuna...

Forca uron Pashkët

Urime Pashkët Në emrin timë personal dhe në emër të Forcëssë Re Demokratike të gjithë besimtarëve tëkonfesionit katolik, uron ditën e bekuar tëNgjalljes ,ditën e përjetësisë, ditën e shpresësdhe të besimit tek Zoti, besimit tek vetvetja dhetek njëri-tjetri. Kjo ditë le tju sjellë mirësi dhebegati në familjet e jauaja.  Urime Pashkët!   Çdo të mirë, Kryetar Nazif Cungu

HOLIDAY RECIPES

Kosovë, tërhiqet votimi për Demarkacionin

Kuvendi i Kosoves ka terhequr votimin per demarkacionin nga rendi i dites. Ky vendim u mor pasi lista serbe mungon dhe kalimi i kesaj...
- Advertisement -